<< Luty 2018 >>
PoWtSrCzPiSoNi
   1234
567891011
12131415161718
1920212223
24
25
262728    
KYNOLOGIA.PL - portal społecznościowy miłośników psów

Forum / O PSACH / Zdrowie

| ulubiony: 0
| wyświetleń: 837
  • Witam. Znalazłem u swojego Platona napompowanego krwią kleszcza. Jutro idziemy do weta, żeby go usunąć. Do tej pory nie kupiłem dla niego żadnej ochrony na kleszcze, bo mieszkamy w bloku, na dużym blokowisku i nie było takiej potrzeby, ale ostatnio zacząłem uprawiać bieganie i Platon biega ze mną, no i zdarzyło nam się być w lesie (pewnie jeszcze nie raz będziemy, bo spodobało nam się obojgu) i taki pech. Czy ktoś mógłby mi doradzić jakiś dobry środek na kleszcze? Pewnie i tak pogadam z lekarzem, ale może ktoś podsunie jakieś pomysł żebym mógł przegadać temat z wetem?
    • Mam dwa psy i zazwyczaj już w marcu organizuję im ochronę przeciw kleszczom. Jeden - mały - jest z nami w bloku i czasem na kilka godzin wybędzie poza miasto, więc mu starcza porządna obroża. Drugi, który jest na działce i przebywa praktycznie cały czas na dworze, a w dodatku jest duży i kudłaty ma podwójną ochronę - obrożę i krople. U weterynarza warto podpytać - oni zawsze mają porządne rzeczy. Ja kupuję obrożę jedną w marcu i starcza na cały sezon "kleszczowy". Ta moja to wydatek ok 90 zł, ale opłaca się - kupuje się raz a porządnie. Jeśli to bieganie nie będzie bardzo częste, to w twoim przypadku, moim zdaniem, spokojnie wystarczy taka właśnie obroża. Te dobierane są do wielkości i ciężaru psa.
      • Dzięki za odpowiedź skulark87! Bieganie jest u nas już na porządku dziennym. Byliśmy w międzyczasie u weta i zaproponował obrożę i krople właśnie. Obroże na razie odpuściliśmy, bo pieso generalnie nie lubi mieć niczego na szyji i usiłuje ściągać. Kupiliśmy same krople Practic, bo takie też nam polecił wet dobierając do ciężaru Platona. Jesteśmy zadowoleni, bo pieso też uwielbia się taplać w wodzie i jak się okazało te krople spokojnie można stosować u psów lubiących kąpiele, także same plusy. A obroże i tak trzeba by było zdejmować. Wygląda na to póki co, że działają.
      Hej. W zoologicznym są kropelki na pchły i kleszcze. Moim psom pomaga. Gorąco polecam
      lajdasli 9 mies. temu + odpowiedz
      he
      elka084 9 mies. temu + odpowiedz
      W necie jest sporo preparatów na kleszcze ale nie znalazłam jeszcze żadnego, który by chronił w 100 %. Mój psiak praktycznie co roku łapie jakiegoś, nawet na podwórku. Kilka razy juz przechodził chorobę i to dość ciężko. Teraz zarówno zakładamy mu obrożę jak i zakraplamy kropelkami. Póki co jest lepiej. Sama obroża albo same krople nie dawały rady.

DOŁĄCZ DO NAS

Dołącz do naszej społeczności i dziel się z innymi Swoją pasją !
Zarejestruj się »

Zaloguj się do swojego profilu:

login/email:
hasło:
| Nie pamiętam hasła